Wnętrze inspirowane naturą - tapety z kwiatowymi motywami

18-09-2017

Kwiaty to jeden z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych wzorów tapet ściennych. Pasują właściwie do każdego pomieszczenia. W zależności od rozmiaru motywu i układu aplikacji mogą zdominować wnętrze, podkreślić jego styl lub po prostu je odświeżyć. Prezentujemy Wam najmodniejsze kompozycje inspirowane światem roślin. Zobaczcie, jak efektownie wyglądają na ścianie w przykładowych aranżacjach.Od dłuższego czasu kwiaty nie kojarzą się już z typowym salonem mieszczańskim. Bogaty wybór wzorów zachęca do eksperymentowania z kolorystyką i wielkością motywów. Próbowaliście połączyć romantyczne róże z nowoczesnymi meblami? Albo graficzne storczyki z imitacją cegły? Kwiaty są na tyle uniwersalne, że bez problemu odnajdą się w każdej przestrzeni. Do tego podobają się zarówno tradycjonalistom, jak i wielbicielom nowoczesnego designu.Sztuka polega na tym, żeby wybrać odpowiedni wzór. Do małych pomieszczeń polecamy niewielkie kwiatki, w jasnych, pastelowych barwach.
Jeżeli jesteście posiadaczami większego metrażu możecie pozwolić sobie na większe, bardziej odważne i wyraziste wzory. Trzeba jednak uważać, by zbyt efektowny motyw nie zdominował innych elementów aranżacji. Najlepiej zestawić go z jednobarwnym tłem. Ważne, żeby kompozycja była kolorystycznie dobrana do wystroju pokoju.
W nowoczesnych wnętrzach oryginalnie prezentują się graficzne, stylizowane motywy, które świetnie komponują się z dodatkami w ożywczych, jaskrawych barwach. Dozwolone są wszelkiego rodzaju kontrastowe połączenia, mocno połyskujące lub matowe powierzchnie.
W ofercie sklepu można znaleźć również tapety z kwiatami w roli niebanalnego akcentu. Pojawiają się na tablicy ze zdjęciami czy kamiennym murze, rozkwitają na pasach czy urozmaicają geometryczne projekty.