Jak wybrać fototapetę do sypialni?

05-10-2017

Za oknami robi się coraz bardziej szaro a jesień skutecznie zabiera nam ostatnie promyki letniego słońca. Lekkie dołki oraz złe samopoczucie spowodowane brzydką pogodą i brakiem słońca mogą skutecznie uprzykrzyć końcówkę roku, ale są na to sposoby. Najlepszą metodą na rozjaśnienie ponurych dni jest modyfikacja wystroju wnętrz w mieszkaniu. Szczególnie warto zająć się sypialnią, czyli miejscem, w którym zapewne spędzasz dużo czasu. Z tego tekstu dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając fototapetę na ścianę do sypialni.

 

Kolorystyka

Sypialnia to miejsce, w którym powinieneś wypoczywać i relaksować się po ciężkim dniu pracy. Właśnie dlatego fototapeta, jaką wybierzesz do ozdobienia ściany, powinna mieć neutralny kolor, który pozwoli Ci się wyciszyć. Najlepiej sprawdzą się wszelkiego rodzaju biele, beże, błękity, szarości, odcienie lawendy, fioletu i szarości.

 

Wzory

Kolejnym niezwykle ważnym aspektem nowej fototapety do sypialni jest jej wzór. Zapomnij o krzykliwych motywach, które zamiast usypiać będą sprawiać, że Twój mózg zacznie pracować na podwyższonych obrotach. Sypialnia to nie pomieszczenie na taki klimat. Podobnie jest ze wzorami o psychodelicznym charakterze. Dobrym pomysłem są wszelkiego rodzaju krajobrazy, chmury, kompozycje kwiatowe, zamglenia itp. Te wzory pozwolą Ci odpłynąć w świat marzeń i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Dzięki nim się zrelaksujesz i odpoczniesz.

 

Wymiary

Chcesz zmienić wygląd sypialni całkowicie, czy tylko delikatnie? Musisz się nad tym zastanowić jeszcze przed zakupem fototapety. W przypadku małej sypialni lepsze będą tylko subtelne wstawki. Jeżeli jednak masz do dyspozycji duży metraż, nie musisz obawiać się przytłoczenia przestrzeni przez nadmiar fototapety. Możesz rozpuścić wodze fantazji i trochę zaszaleć. Wybierz spójną fototapetę na kilka ścian, która sprawi, że Twoja sypialnia będzie przytulna.