Jaka tapeta do pokoju dziecięcego? Trendy 2017

04-08-2017

Najważniejsza w dziecięcym pokoju jest funkcjonalność. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by sypialnia pociechy była również modna i miała ciekawą aranżację. Od paru sezonów popularne są tapety. Właśnie dlatego warto poznać najnowsze trendy z tymi ozdobami naściennymi w roli głównej.

Tapeta do pokoju dziecięcego – o czym należy pamiętać?

Ważne jest to, że aranżując pokój dziecięcy, należy zwrócić uwagę na jego wiek. Należy pamiętać o tym, że dzieci poniżej trzeciego roku życia nie widzą pastelowych kolorów. Znalazło to odzwierciedlenie w najnowszych trendach i coraz większa liczba osób decyduje się na zdecydowane barwy i kontrastujące zestawienia. Choć często są to jedynie mocne akcenty, na przykład wzorzysta tapeta na jednej ścianie. Dzięki temu nie można odnieść wrażenia, że pokój jest przytłaczający i ciemny.

Najmodniejsze kolory tapet do pokoju dziecięcego w 2017 roku

Jak co roku Pantone Institute ogłosił najmodniejsze kolory przy aranżacji wnętrz. Inspiracją są wiosenne pokazy mody podczas New York Fashion Week. Na podstawie tych informacji tworzone są między innymi najmodniejsze tapety do pokoju dziecięcego.

Kolorystyczne trendy

  • pomarańczowo-czerwony kolor, nawiązujący do barwy płomieni,
  • dwa odcienie różu, zwane Pale Dogwood oraz Pink Yarrow,
  • jasny beżowy, znany jako Hazelnut,
  • trzy różne odcienie niebieskiego: Island Paradise, Niagara, a także Lapis Blue,
  • dwie barwy zieleni, jasny Greenery i ciemny Kale,
  • tak samo, jak w poprzednim roku, nadal modny jest Rose Quartz oraz Serenity.

Geometria na ścianach

W dalszym ciągu bardzo modne są tapety geometryczne, takie jak np. w paski oraz trójkąty. Warto zauważyć, że takie tapety często mają minimalistyczny charakter i pastelowe barwy. Dzięki temu nie przytłaczają, tylko są ciekawą dekoracją dziecięcego pokoju. Ważne jest to, że geometryczne wzory są uniwersalne nie tylko pod względem płci, ale również wieku pociech.

Dzieci kochają zwierzęta

Zwierzęce wzory tapet są niezwykle modne i popularne od lat. W tym sezonie warto postawić na biało-czarną wersję, która jest minimalistyczna i delikatna. Jednak, jeżeli ktoś woli bardziej kolorową wersję, to powinien zdecydować się na pastele z animowanymi postaciami zwierząt.

Retro styl

Powoli do pokojów wracają aranżacje znane z PRL-u. W poprzednich latach mocne kolory oraz szafki na wysoki połysk były wykorzystywane jedynie w salonach. Teraz trend ten przeniósł się do pokojów dziecięcych. Dlatego modne są tapety o wyrazistych kolorach, które przy okazji przedstawiają zabawne wzorki o kontrastujących kolorach. Najbardziej popularne są motywy roślinne, ciekawe wzory oraz śmieszne postacie, które na pewno zainteresują dzieci.