Jedyne takie wnętrze - tapety z napisami

11-08-2017

Nazwy miast, przepis na drinka czy fragmenty dialogów? Wybór tekstowego motywu zależy od typu pomieszczenia i stylu, który będzie w nim królował. Warto pamiętać, że „pisane” motywy jak żadne inne podkreślają oryginalny wygląd i charakter wnętrz. W nich każdy mądry gospodarz może zaszyfrować swoje poglądy lub w inny sposób wyrazić siebie. W jaki sposób? Wystarczy tylko postawić na odpowiedni tekst.

 

Co powiecie na czarno-białe kompozycje (Ponadczasowa klasyka – tapety black&white)
? To znakomita propozycja dla minimalistów i właścicieli niewielkich pomieszczeń, urządzonych w stylu modernistycznym. Białe tło nie przytłoczy wnętrza, natomiast ciemne napisy urozmaicą jednobarwną powierzchnię, nadając aranżacji niepowtarzalnego charakteru. W kuchni sprawdzą się tapety zdobione nazwami posiłków czy rodzajami napojów kawowych. Również takie z tłem w kolorze czerni. Tapeta imitująca tablice z białymi napisami, które wyglądają jak odręcznie nakreślone kredą będzie niebanalną ozdobą kuchennej ściany.


 

Wśród rekomendowanych do kuchni motywów tapety tekstowych znajdują się bardzo popularne aplikacje tematycznie związane z rytuałem parzenia kawy.

 

 

Tekstowe kompozycje graficzne to również fantastyczny pomysł do pokoju dziecka, które właśnie uczy się czytać lub szlifuje język obcy. Dzięki ściennym komiksom z przygodami superbohaterów czy Myszki Mickey nauka z pewnością będzie o wiele przyjemniejsza.

 

Tym, którzy lubią wyraziste aranżacje polecamy tapety imitujące mur zdobiony kolorowym graffiti, motyw przedstawiający pierwsze strony gazet lub kolażowe kompozycje z napisów i zdjęć. Duże, przyciągające wzrok aplikacje nie powinny dominować we wnętrzu, w związku z czym lepiej wytapetować tylko jedną ścianę, a pozostałe np. pomalować na neutralny kolor.