Pomysł na niepowtarzalną aranżację – tapety w geometryczne wzory

14-07-2017

Geometria kojarzona jest z harmonią, prostymi formami, liniami i wyrazistymi kształtami. Od długiego czasu zachwyca ona też swoją wyjątkowością zarówno projektantów, producentów, jak i odbiorców. Warto więc bliżej się z nią zapoznać, szczególnie, że geometryczne tapety są doskonałym element do nowocześnie urządzonego wnętrza.

Tapeta geometryczna

Jak zrobić aranżację z tapetą geometryczną?

Najważniejsze, co musisz wiedzieć o tapetach geometrycznych to to, że duże wzory nie lubią konkurencji. Gdy jest ich zbyt wiele, mogą powodować chaos i być męczące. Dlatego, jeśli marzysz o wyrazistym motywie wielokątów i efekcie trójwymiarowej głębi, połóż taką tapetą tylko na jednej ścianę. Na pozostałych zadbaj o jednokolorowe gładkie tło, które będzie nawiązywać do kolorystyki wzorów. W ten sposób tapeta we wzory geometryczne nie będzie dominować nad całym pomieszczeniem.

Graham brown

Do jakiego pomieszczenia nadają się gemoetryczne tapety?

Jeśli chodzi o wybór wzorów, dobrze jest dopasować je do proporcji pomieszczenia. W tym celu warto poznać podstawowe i powszechne właściwości tych motywów. Duże wzory zmniejszają optycznie pomieszczenie. Romby zaś je powiększają. Jeśli chcesz sprawić, że pokój będzie wydawał się wyższy, warto wybrać tapetę w pionowe pasy. Przeciwny efekt zaoferuje z kolei klasyczna krata. Podobnie jest w przypadku kolorów. Jasne elementy optycznie powiększają pomieszczenie, a ciemne sprawią, że wydaje się ono mniejsze.

Spectrum Graham Brown

Jeżeli cenisz minimalizm i prostotę, poszukaj tapety w geometryczne wzory w neutralnych i uniwersalnych kolorach, takich jak szarość, biel czy beż. Takie tapety będą pasować niemal do każdej aranżacji. Sprawią też, że nawet niewielkie pomieszczenie nabierze swojego unikalnego i niepowtarzalnego charakteru. Odnajdą się świetnie w mieszkaniu w stylu modern, skandynawskim, a nawet w awangardzie.

Eksperymentuj ze wzorami, twórz niebanalne aranżacje i chwal się swoimi pomysłami. Czekamy!