Tapeta, czyli sposób na totalną metamorfozę

Tapeta, czyli sposób na totalną metamorfozę

Tapety są trendem, który – ponownie coraz częściej gości w naszych domach. To właśnie dzięki nim masz szansę uzyskać wymarzone wnętrze, jak z żurnala. Wolisz coś bardziej oryginalnego? Postaw na szalone kolory i wzory, dzięki którym obok Twojego wnętrza nikt nie przejdzie obojętnie. Na jaką tapetę się zdecydujesz?

Tapety przeżywają teraz swoją „drugą młodość”. Proste w użytkowaniu, pozwalają na częste zmiany. Dzięki temu, oferują szeroki wachlarz możliwości. W zależności, jaki masz pomysł na swoje wnętrze, wystarczy tylko dobrać odpowiedni wzór tapety do pokoju, przykleić i voilà. Ważne, żeby wybrany fason pasował do Twojego wnętrza oraz dodatków. W końcu będziesz go codziennie oglądać. Oryginalną tapetę warto położyć tylko na jednej ścianie. Pomieszczenie stanie się bardziej interesujące, ale nie przytłoczone ilością zdobień. W tym przypadku dodatki i tkaniny powinny być stonowane. Tapeta ma być główną „gwiazdą” Twojego wnętrza.

Wśród najmodniejszych deseni, prym wiodą kwiatowe wzory. Warto je traktować z przymrużeniem oka, chyba że jesteś fanką „Mistrza i Małgorzaty”, a Twój romantyzm aż prosi się żeby wyjść na światło dzienne. Pamiętaj jednak, że kwiaty nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. W nowoczesnym pomieszczeniu będą wyglądały kiczowato, a przecież zależy Ci na elegancji. Najlepiej wybrać delikatną kolorystykę oraz skromny wzór. Znacznie lepiej od dużych bukietów kwiatów na ścianie, będą wyglądały drobne, w wyblakłym kolorze, różyczki.

Masz duszę artysty? W takim razie na pewno spodoba Ci się graficzna tapeta. Podłużne tapety w pasy, wrażenie płynących linii czy przenikające się trójkąty i kwadraty, będą dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Zwłaszcza, jeśli posiadasz niewielki metraż. Taka graficzna gra optycznie powiększy pomieszczenie oraz wyrówna jego proporcje. Graficzna tapeta sprawdzi się we wnętrzu, które na co dzień tętni życiem. Jeśli planujesz ją w sypialni, dobrze się zastanów. Na dłuższą metę może być męcząca.

Kochasz magiczne sztuczki? Na pewno zaciekawi Cię iluzja na tapecie. Najczęściej spotkać na niej można motywy przyrody. Potrafi również zaskoczyć, udając biblioteczkę lub tajemniczy ogród. Jeśli decydujemy się na tak ciekawe rozwiązanie, pamiętajmy żeby dobrać dodatki w podobnej kolorystyce co sama tapeta. Dzięki temu wrażenie iluzji będzie jeszcze większe.
Wzorzysta tapeta nie musi oznaczać braku szaleństwa w dodatkach. Desenie można ze sobą łączyć. Warto jednak pamiętać, żeby zachowana była spójna kolorystyka. Ciekawe będzie również zestawienie przeciwstawnych wielkości, na przykład duże koła i małe kółka. Jeśli nie chcesz dostać zawrotów głowy w tak wzorzystym pomieszczeniu, koniecznie zdecyduj się na jeden, ale widoczny, spokojny element. Może być to, na przykład, duża jasna sofa, która optycznie uspokoi wybrane pomieszczenie.


Komentarze