Sztuka udawania część 1 – tapety imitujące cegłę

18-08-2017

Modne tapety inspirowane naturalnymi materiałami budowlanymi są znakomitą alternatywą dla kosztownego remontu związanego z uzyskaniem prawdziwej cegły. Bez brudu i skuwania tynku, za niewielką cenę możecie mieć oryginalną ścianę, której z pewnością będą Wam zazdrościli inni. Tapeta, która w przeciwieństwie do cegły nie zbiera kurzu to również świetne rozwiązanie dla alergików.

Wybór tapet z motywem, który przypomina cegły jest ogromny. W zależności od upodobań możecie wybrać wzór, który najbardziej odpowiada stylowi Waszego wnętrza.
W ofercie jest m.in. naturalnie wyglądająca, czerwona cegła z efektem 3D, która fantastycznie sprawdzi się np. w aranżacji wnętrza typu loft, cegła bielona pasująca nawet do romantycznych, kobiecych przestrzeni czy nawet cegły ozdobione napisami, które przypominają graffiti. Te ostatnie z pewnością przypadną do gustu niejednemu nastolatkowi.

 

 

Warto pamiętać, że motyw  tapeta cegła jest bardzo wyrazisty i najlepiej sprawdzi się jako dekoracja pojedynczej ściany, która będzie stylowym elementem aranżacji wywołującym w pomieszczeniu wrażanie współczesności. Gdy wytapetujemy wszystkie uzyskamy chłodną przestrzeń, w której dominować będą ściany.

 Jeżeli nie boicie się eksperymentów i cenicie oryginalność postawcie na kolorową cegłę. Sprawdzi się jako wyrazisty akcent, który będzie pełnił funkcję oryginalnego tła dla dodatków w stonowanych barwach.
Tego typu kompozycje pasują do wszystkich typów pomieszczeń. Wystarczy, że motyw cegły w jaskrawym odcieniu pojawi się na jednej ze ścian a wnętrze od razu nabierze innego, nowoczesnego charakteru.


Warte uwagi są również tapety z motywem cegieł w neutralnym kolorze, zdobionych wyrazistymi, elementami, które sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być bardziej przytulne. Mogą to być np. kwiaty, kolorowe zdjęcia lub tabliczki.

  

Marzy Ci się ściana z cegły? Zajrzyj na stronę sklepu https://www.centrumtapet.pl w poszukiwaniu inspiracji!