3 sztuczki, które odmienią wygląd Twojej sypialni

08-08-2017

Każdy z nas lubi przebywać w pomieszczeniu, które ma ciekawy wystrój lub został odnowiony. Powiew świeżości sprawia, że pokój jest fascynujący i przyciąga wzrok. Często jednak nie potrzeba gruntownego remontu sypialni, by otrzymać zupełnie nową aranżację. Dlatego przedstawiamy trzy sztuczki, które sprawią, że wnętrze znów nabierze blasku.

Fototapeta do sypialni, czyli szybka i gruntowna metamorfoza

Nudne i jednostajne ściany potrafią sprawić, że monotonia szybko zacznie być przytłaczająca. Fototapeta do sypialni jest rozwiązaniem na ożywienie wnętrza. Ważne jest także to, że można ją bardzo łatwo założyć. Wystarczy tylko odsunąć meble i stosować się do zaleceń podanych na ulotce. Warto również zwrócić uwagę na powstanie nowego punktu centralnego w pokoju. Fototapeta ma też inną zaletę, dostępnych jest bardzo wiele różnych wzorów, dzięki temu każdy znajdzie odpowiedni dla siebie motyw.

Przykładowe wzory fototapet

  • Krajobrazy, na przykład widok na Uluru lub Góry Błękitne,
  • Architektura miejska lub zabytki, czyli między innymi Pałac Kultury, wieża Eiffla oraz Big Ben,
  • Nowoczesne wzory geometryczne, na przykład trójkąty i kwadraty,
  • Motyw zwierzęcy, bardzo popularna jest panterka,
  • Motyw roślinny, może być realistyczny, ale również abstrakcyjny,
  • Abstrakcja, która pełni rolę obrazu. Ma przyciągać wzrok oraz zaskakiwać widza.

Czas na nowe dodatki

Sypialnie można odmienić dzięki nowym ozdobą. Warto co jakiś czas zdecydować się na nowy obraz lub postawić na antyramy i zmienić zdjęcia, które się w nich znajdują. Mogłoby się wydawać, że to nic nie znacząca zmiana, lecz zawsze zostanie zauważona i przyciągnie wzrok. Ciekawym dodatkiem, będzie również przyklejenie naklejek na ścianę. Mogą przedstawiać drzewa, ptaki lub też tworzyć inspirujący napis. Zmieniając dodatki, nie trzeba ograniczać się jedynie do ścian. Warto na przykład zmienić klosze w lampkach nocnych, powiesić nowy zegar lub po prostu dodać parę bibelotów.

Pora na zmianę tekstyliów

Sporą zmianę w wystroju sypialni można uzyskać dzięki zmianie tekstyliów. Najlepiej zacząć od zakupu nowej pościeli lub narzuty. Warto zdecydować się na odważne wzory i mocne kolory, tak by zmiana od razu była widoczna. Gdy już zostanie odświeżony wygląd łóżka, należy wybrać pasujące zasłony, dywanik oraz ewentualne serwetki. Jeżeli ktoś chciałby zaoszczędzić odrobinę pieniędzy, a ma trochę wolnego czasu, chęci oraz maszynę do szycia, to warto kupić jedynie materiał i uszyć zasłony oraz serwetki samodzielnie. Dzięki temu satysfakcja z metamorfozy sypialni będzie jeszcze większa.