Tapety z włókna szklanego

Wytrzymałe, odporne na zabrudzenia, ognio oraz wodoodporne – czy to opis innowacyjnego produktu wprowadzanego na rynek? Nie! Wszystkie te zalety posiada tapeta z włókna szklanego, która swoją premierę miała już w latach 60. XX wieku. Tapety z włókna szklanego to doskonałe oraz bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które przypadnie do gustu tym osobom, które nie znoszą remontów i cenią sobie najwyższą jakość.

Tapety z włókna szklanego dostępne w naszej ofercie

W naszej ofercie znajdą Państwo tapety z włókna szklanego gładkie oraz z widocznym splotem, przypominające swoją fakturą tkaninę. To sprawia, że tapety świetnie odnajdą się zarówno w klasycznych, jak i nieco bardziej awangardowych wnętrzach.

Tapety dostępne w Centrum Tapet to wyroby polskiej firmy Fiberglass oraz niemieckiej marki PD Group, które są doskonale znane z najwyższej jakości swoich wyrobów.

Właściwości tapet z włókna szklanego

Na samym początku wspomnieliśmy, że tapety z włókna szklanego są wytrzymałe — ich żywotność wynosi aż trzydzieści lat! — i odporne na działanie praktycznie wszystkich czynników zewnętrznych. Ale to nie jedyne z ich zalet. Oprócz tego tapety są także całkowicie bezpieczne w stosowaniu. Włókno szklane jest tworzywem przepuszczającym powietrze, dzięki czemu jest całkowicie higieniczne. Co więcej, nałożone na ścianę, zapobiega rozwojowi drobnoustrojów i pleśni. Poza tym wykonane z niego tapety można zmywać. To sprawia, że takie pokrycie ścian sprawdzi się zarówno w domu prywatnym, jak i w budynkach użyteczności publicznej, w tym również szpitalach czy przedszkolach.

Włókno szklane na ścianie może także pomóc poprawić wygląd całego wnętrza. Tapety z włókna szklanego wzmacniają konstrukcję muru, maskują drobne pęknięcia i niedoskonałości w strukturze ściany, a także zapobiegają pojawianiu się kolejnych. Poza tym mają doskonałe właściwości akustyczne – tłumią dźwięki i tym samym skutecznie wyciszają mieszkanie. Dzięki tapetom z włókna szklanego zaoszczędzą także Państwo na ogrzewaniu – odznaczają się one bardzo niską przewodnością ciepła, co sprawia, że wnętrza wolniej się wychładzają.

Ale to nie wszystko – tapety z włókna szklanego są także dobre dla naszego zdrowia oraz środowiska. Włókno szklane jest produktem całkowicie naturalnym.

W jakich pomieszczeniach warto zastosować tapety z włókna szklanego?

Ze względu na swoje liczne zalety tapety z włókna szklanego doskonale sprawdzą się w każdym wnętrzu. Dzięki swoim właściwościom plamoodpornym oraz grzybobójczym będą świetnym wyborem do łazienki czy kuchni – pomieszczeń, w których rzadko możemy pozwolić sobie na montaż tradycyjnej tapety. W przypadku kuchni dodatkowym atutem tapety z włókna szklanego jest to, że jest ona ognioodporna oraz nie uwalnia szkodliwych substancji pod wpływem wysokich temperatur.

Poprawa akustyki pomieszczeń z kolei sprawia, że tapety z włókna szklanego będą cennym uzupełnieniem wnętrza sypialni, pokoju dziecięcego oraz domowego biura, czyli pomieszczeń, w których szczególnie zależy nam na ciszy i spokoju.

Tapety szklane są tapetami dostosowanymi do malowania. Taki zabieg w żaden sposób nie obniży ich właściwości ani nie skróci żywotności. Dodatkowo dzięki tapetom znacznie ograniczymy zużycie farby.

Chociaż tapety są całkowicie bezpieczne dla zdrowia, przy ich nakładaniu trzeba uważać na to, żeby pył z włókna szklanego nie wszedł w kontakt ze skórą, ponieważ ma on właściwości drażniące. Dlatego do cięcia tapety z włókna szklanego powinniśmy zakładać rękawiczki oraz maseczkę.

Filtruj po:
Wyczyść filtry

Tylko dostępne

Cena

41,00 zł - 42,00 zł

Producenci