Sztuka udawania część 3 – tapety imitujące płytki

Sztuka udawania część 3 – tapety imitujące płytki

Popularne płytki ceramiczne mają wiele zalet - są wytrzymałe i łatwo utrzymać je w czystości. Czy tapeta łazienkowa może je zastąpić? Zwykła papierowa nie, ale ta wykonana z odpornych winylowych materiałów - jak najbardziej.

Od pewnego czasu kafelki inspirują projektantów tapet, którzy tworzą rozmaite, modne wzory dopasowane do nowoczesnych łazienek czy kuchni. Chcecie zaszaleć i odmienić swoje wnętrze bez wielkich kosztów i pomocy fachowca? Postawcie na tapetę z imitacją płytek!

Wśród dostępnych wzorów znajdują się zarówno płytki gładkie, jak i bogato zdobione. Te pierwsze doskonale sprawdzają się w roli dekoracji całego pomieszczenia lub jako akcent ozdabiający przestrzeń pomiędzy kuchennymi szafkami a blatem. Są na tyle uniwersalne, że nie zdominują aranżacji nawet jeśli zdecydujecie się na kompozycję w żywym kolorze.


Zdobione płytki, podobnie jak drobne mozaiki lepiej wyglądają położone na pojedynczej ścianie. Żeby uniknąć wrażenia chaosu warto pomalować pozostałe ściany na jeden kolor lub wybrać inną, jednobarwną tapetę.

Przy wyborze wzoru warto wziąć pod uwagę styl pomieszczenia. W aranżacji glamour znakomicie będą wyglądać duże, błyszczące kafle w odcieniu szarości lub czerni, natomiast w minimalistycznej lepiej sprawdzą się tradycyjne, białe płytki o lekkim połysku. Marzy Wam się łazienka w stylu marynistycznym? Niech na kaflach pojawią się statki lub inne morskie elementy.

Tapety imitujące płytki są modne i tanie w porównaniu z tradycyjnymi kafelkami. Pamiętajcie jednak, żeby nie kłaść ich w miejscach najbardziej narażonych na wilgoć, tzn. obok prysznica lub wanny czy za umywalką.


Komentarze