Jeden pokój – dwie tapety. Czy to możliwe?

Jeden pokój – dwie tapety. Czy to możliwe?

Nie zawsze chcemy kierować się utartym schematem. Również w przypadku aranżacji wnętrza. Jednym z nich jest ta sama tapeta na wszystkich ścianach pomieszczenia. A może postawisz jednak na coś innego i przekonasz się, jak niezwykłe możliwości dają różnorodne tapety?

W końcu nadszedł czas na zmiany, a tym samym czas na remont. To doskonała okazja, aby odmienić swoje wnętrze. Możesz postawić na odmienne barwy, niż dotychczasowe lub zdecydować się na odrobinę fantazji. A co powiesz na to, żeby połączyć jedno z drugim? Na dodatek w nieco odmiennej formie? Proponujemy połączyć ze sobą dwie różne tapety, jednak na osobnych ścianach. Otrzymasz niezwykle fantazyjny efekt końcowy, który jeszcze długo Ci się nie znudzi. Obawiasz się, że ten pomysł nie ma szans powodzenia? Zobacz propozycje, które dla Ciebie mamy.

Szczypta minimalizmu

Rozumiemy, że nie każdy chce diametralnej zmiany w swojej przestrzeni życiowej. Dlatego proponujemy połączenie tapet w tej samej kolorystyce. Dzięki temu unikniesz efektu chaosu. Obie są w kolorze cukierkowego różu, natomiast jedna z nich posiada nietypowe, gęste zdobienie z Wieżą Eiffla. Całość pięknie sprawdzi się w pokoju nastolatki, która nie ma już ochoty na dziecięce wzory na ścianie. Takie rozwiązanie z pewnością przypadnie jej do gustu. Dodatkowo doskonale komponuje się z takimi dodatkami, jak różowe świeczniki czy poduszki. Jednak, aby nie było zbyt cukierkowo i jednolicie, warto całość przełamać odrobiną bieli. Będzie pięknie się prezentowała w postaci dywaniku pod stolikiem oraz mebli. Ciekawym zabiegiem jest także dobranie granatowych foteli lub pufek. Całość będzie niezwykle dziewczęca. Marzenie każdej nastolatki.

Efektowny maksymalizm

Jesteś miłośnikiem odrobiny szaleństwa nie tylko w życiu, ale także na ścianie? A może to właśnie zmiany we wnętrzu mają stać się bodźcem, do tych w życiu prywatnym lub zawodowym? Doskonałym pomysłem na nietypowe wnętrze będzie połączenie tapet w podobnej kolorystyce, jednak z różnym wzorem. Co powiesz na wnętrze z motywem starych, szarych desek oraz pieczątek niczym na starych, żeglarskich pocztówkach? Z takiego trio na pewno ucieszy się każdy miłośnik mórz i oceanów. Ze względu na minimalistyczne kolory, całość nie jest krzykliwa, jednak niezwykle efektowna. Najlepiej prezentuje się z meblami powstałymi ze starych palet oraz skrzynek. Całość doskonale dopełnią kolorowe akcenty w postaci numerycznych skrzynek. Doskonale sprawdzą się jako pokojowe szuflady. Może upchniesz w nich swoje pamiątki z podróży? Tapety z tak różnorodnym wzorem świetnie będą się komponowały z bieloną podłogą imitującą deski. Całość prezentuje się niezwykle naturalnie i w zgodzie z najnowszymi, żeglarskimi trendami.

Warto przeczytać również: Pomysł na aranżację

Komentarze