Sposób na eleganckie wnętrze - tapety w paski

07-07-2017

Tapety z motywem pasków to wnętrzarski hit sezonu. Są stylowe, uniwersalne, a położone na ścianie potrafią w kilka chwil zmienić proporcje pomieszczenia. Ważne, żeby wybrać odpowiedni wzór. Pionowe pasy optycznie podwyższą niski sufit, poziome wydłużą zbyt wąski pokój. Do małych pomieszczeń polecamy jasne, szerokie pasy w pastelowych kolorach. Mogą być łączone z bielą, harmonijne dobrane lub kontrastowo zestawione. W wąskich czy wysokich pomieszczeniach lepiej sprawdzą się pasy pionowe, które optycznie poszerzą przestrzeń, jednocześnie obniżając sufit. Przedstawiamy modne wzory, które odnajdą się w każdej aranżacji.
Pasy to idealny motyw na tapetę do pokoju dziecięcego. W zależności od pomysłu na aranżację, rodzice małych dzieciaków najczęściej wybierają paski w odcieniach pastelowych lub wręcz przeciwnie – w żywych, intensywnych. Dziewczynki wybierają róż, z kolei chłopcy akceptują każdy kolor, pod warunkiem, że nie przypomina różu. Dobrym pomysłem na pokój rodzeństwa obojga płci jest połączenie na ścianach tych samych pasów w dwóch różnych kolorach. Pasy z powodzeniem można również łączyć z innymi motywami.


 

Efektowne pasy nadają się do wszystkich pomieszczeń. W zależności od stylu, który nam się podoba możemy postawić na drobne prążki, nieregularne paski lub pasy różniące się od siebie fakturami. Niektóre modele dostępne w ofercie są zdobione drobinkami brokatu lub metalicznie połyskującymi akcentami. To doskonały pomysł dla tych, którzy lubią błysk. W nowoczesnym salonie sprawdzą się zarówno kontrastowe, energetyczne zestawienia barw, jak i stonowane szarości i beże. Kwintesencją bezpretensjonalnej elegancji jest tapeta w czarno-białe, pionowe pasy o jednakowej szerokości. Z kolei do sypialni najlepsze będą kolory o właściwościach relaksujących, m.in. zieleń, brąz czy beż.

 Pasy zachwycą wielbicieli klasyki i miłośników awangardy. Jak żaden inny motyw dopasowują się do stylu aranżacji, podkreślając jej niepowtarzalny charakter.