Wnętrze z pazurem – tapety z motywami zwierzęcymi

04-08-2017

Jeżeli nie boicie się eksperymentować, wiecie co to umiar i macie dobry gust – postawcie na zwierzęce motywy tapet, które potrafią w kilka chwil odmienić nudne wnętrze, podkreślając jego walory i niepowtarzalny charakter. Wyraziste printy sprawdzą się w każdym pomieszczeniu, pod warunkiem, że dobierzecie do nich neutralne, stonowane dodatki.


Cętki tygrysa to jeden z niemal klasycznych wzorów, który od lat inspiruje projektantów. Kojarzy się z luksusem, ale niestety należy do wymagających i trudnych printów. Decydując się na tygrysie lub lamparcie cętki łatwo otrzeć się o niepożądany kicz. W jaki sposób tego uniknąć? Wystarczy wyrazisty motyw potraktować jako akcent i zestawić tapetę w tygrysie cętki z neutralnymi kolorami ziemi, takimi jak brązy lub beże. Takie rozwiązanie to doskonały wybór do salonu urządzonego np. w stylu kolonialnym.

 

Zwierzęce printy przypadną również do gustu odważnym wielbicielom stylu glamour, który nawiązuje do barokowego przepychu. Zarówno im, jak i miłośnikom minimalistycznych, czarno-białych, nowoczesnych aranżacji polecamy oryginalny motyw przedstawiający paski zebry. Dwubarwna "zebra" fantastycznie komponuje się z intensywnymi, żywymi barwami, takimi jak: fuksja, limonkowa zieleń czy turkus. Ten wzór jest na tyle bezpieczny, że można go bez obaw powielić np. na poduszkach czy  dywanie.
Zależy Wam na niewielkiej zmianie? Wybierzcie okładzinę z motywem skóry węża lub krokodyla. Taka tapeta będzie znakomitą alternatywą dla jednobarwnego, zwyczajnego tła. Na rynku printy z łuskami są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Innym pomysłem na wnętrze z pazurem jest potraktowanie motywu zwierzęcego dosłownie. Tapety z motywem ptaków, motyli czy krów odnajdą się nie tylko w pokoju dziecięcym. Zobaczcie sami!